Гормон стресу кортизол і його вплив на вагу

Де б ми не були і що б ми не робили, він ніколи нас не покидає, завжди нагадує про себе і терпляче залишається  з нами до кінця. Звісно, я про стрес. Ми хвилюємось через дрібниці, працюємо без відпочинку, втомлюємо організм нераціональним харчуванням, а потім страждаємо від перевтоми і стресу.

rimage-25
Два «ес»: «спорт» і «стрес»
Гормон стресу, який в тій чи іншій кількості постійно наявний в організмі будь-якої людини, називається кортизолом. Це хімічна речовина, що виробляється корою наднирників, і є життєво необхідною для здійснення багатьох біохімічних реакцій. Зокрема, вона звужує судини, забезпечує кращу роботу печінки та головного мозку, а також підвищує тиск.

Як тільки людина відчуває стрес психологічного або фізичного характеру, організм тут же починає активно виробляти гормони стресу, які концентрують увагу і стимулюють серцеву діяльність. Саме тому під час хвилюючих ситуацій з’являється відчуття ніби серце може скочити прямісінько в п’ятки.

стресова ситуація фото

Рівень кортизолу залежить від конкретного часу доби. У ранкові години його кількість в крові підвищується, а ввечері гормон стресу міститься в мінімальній кількості. Зростає рівень кортизолу і при вагітності. У більшості інших випадків високий вміст в крові гормону стресу є однією з ознак серйозного захворювання.

Низький рівень кортизолу аналогічно не є доброю ознакою. Адже цей гормон – головний регулятор обміну речовин, і його малий вміст в крові може спровокувати різке зниження маси тіла. Саме тому кортизол називають гормоном для схуднення.
Як тримати рівень кортизолу під контролем?
rimage-16

Восьмигодинний нічний сон забезпечує зниження рівня кортизолу в крові. Якщо ж людина спить недостатньо, то рівень гормону збільшується, а швидкість обміну речовин знижується. Тому якщо ви намагаєтесь схуднути, обов’язково стежте за тим, щоб рівень кортизолу в крові залишався якомога нижчим.

При регулярному прийомі вітаміну С вироблення кортизолу скоротиться на 30%. Включіть в раціон цитрусові, обліпиху, запечену картоплю, ківі. Натомість, пийте менше кави, кофеїн пришвидшує вироблення гормону стресу.

радість фото

І, звісно, для того, щоб підвищувати стресостійкість, варто займатись спортом. Спорт – один із найкращих способів релаксації. Заняття в залі повністю «відмикають» світ за вікном. Хто ж на біговій доріжці згадує проблеми чи мислить над основами світобудови? Для повної «світоізоляції» оберіть тренування виду mind&body, що дозволяють взяти під контроль свій внутрішній світ.

Тож, тренуйтесь і посміхайтесь, а стрес залиште з тими, хто ще досі не полюбив спорт.

#Поради
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше