Важко заперечити, що більшу частину дня ми проводимо на роботі. Пора з’ясувати, як шкодять фігурі і здоров’ю офісні будні.
Офісні обіди далеко не ідеальні. Які помилки ми робимо, коли їмо поза домом, і як їх уникнути?
Порушення роботи травної системи і надлишкова вага часто є причиною неправильно організованого харчування за межами дому. Тому важливо розібратись, які помилки в харчуванні поза домом ми робимо:
1) Їмо на ходу і не прислухаємось до власного відчуття голоду.
Поспіхом ми можемо з’їсти більше, ніж насправді хотіли. Тому виділяйте на обід достатньо часу і смакуйте їжу
2) За межами дому наш раціон часто складається з продуктів, які містять надлишок жиру, простих вуглеводів і солі. Купуючи комплексний обід в кафе чи їжу в кулінарному відділі супермаркету, наприклад, ми можемо лише здогадуватись про склад страв. Тому рекомендую брати обід з собою. І тоді все буде під вашим контролем.
3) Відсутність перекусів. Обід – це не єдиний прийом їжі, який має бути під час тривалого робочого дня. Важливо робити перекуси, які значно прискорять обмінні процеси і не дозволять з’явитись «звірячому» апетиту ввечері.
Часте кавування, здається, мало б пробуджувати організм, та як насправді воно впливає на здоров’я і нашу фігуру?
Кава – дуже цінний і неповторний продукт. Вживаючи каву, важливо пам’ятати, що вона має сильний стимулюючий вплив. Кофеїн, який міститься в каві, швидко відновлює тонус організму, наповнює енергією, прискорює розумові та фізичні реакції. Проте, передозування кофеїну призводить до сильних головних болей, запаморочення, викликає тривожні стани, напруженість, нервозність.
Часте кавування небезпечне для фігури. Оскільки каву нерідко вживають з великою кількістю молока, цукру та сиропів. Такі додатки збільшують калорійність кави в декілька разів. Кавування часто супроводжується поїданням печива та інших десертів. До того ж, не забувайте, що сама кава також є джерелом калорій.
Чи важливо, як ми сидимо за робочим місцем? Як, власне, влаштувати правильно свій робочий простір?
Ідеальне робоче місце – це інструмент для ефективної роботи. Неправильне положення тіла за столом під час довготривалої праці за комп’ютером з перервами тільки на каву чи на обід, згодом може призвести до болісних відчуттів у спині, м’язових перенапружень, і в результаті, порушення постави та розвитку хронічних захворювань. Отож, вчимося правильно сидіти за робочим столом, щоб бути здоровими та ефективними:
1. Тримайте спину рівно. Будь-які нахили в позиції сидячи будуть негативно впливати на відчуття у вашій спині та шиї.
2. Не закидайте ногу на ногу, ваші стопи мають твердо стояти на підлозі. Лише таке положення ніг дозволить уникнути м’язового перенапруження.
3. Коліна під столом повинні бути зігнуті під кутом 90 градусів, а відстань від колін до крісла має рівнятися розміру вашого кулака.
4. Стіл має бути на 2-3 см вищим рівня ліктів, плечі не напружені, руки повинні бути зігнуті під кутом 90 градусів. Слідкуйте за положенням голови, шиї та плечей. Вам має бути комфортно.
5. Не варто часто використовувати крісла з підлокітниками, якщо вони розташовані не під правильним кутом.
6. Якщо ви працюєте за комп’ютером, то монітор необхідно розмістити на відстані 70-75 см від очей. Верхній край монітора має знаходитись на рівні вашого чола.
7. Час від часу робіть собі перерви по 15хв, щоб порухатись. Можна сходити на невелику прогулянку до сусіднього офісу, або зробити декілька вправ для покращення кровообігу.
Що робити, коли після робочого дня з’являється біль в шиї чи попереку (або ж коли болить все)?
Якщо після робочого дня ви періодично відчуваєте біль в спині, то, в першу чергу, варто переглянути, як влаштоване ваше робоче місце. Оскільки тривале перебування в незручному положенні має сильний вплив на м’язевий тонус усього тіла. Важливо перевірити висоту стільця, підлаштувати відстань монітору до очей і перевірити зручність положення клавіатури.
Якщо робоче місце облаштоване добре, а біль не проходить, то причину слід шукати у вашому способі життя. Чи достатньо ви рухаєтесь? Якщо – ні, то змінюйте це! Більше пересувайтесь по офісу, знаходьте можливість піднятись сходами, вертайтесь додому пішки, відмовтесь від ліфту. Нестача рухової активності є частою причиною застійних явищ у м’язах і перенапруження усього тіла. По можливості, оберіть для себе улюблену фітнес програму, яка дозволить тренуватись в своє задоволення і підтримувати тіло в чудовій формі !
Що допоможе зняти напругу після роботи?
Робота – невід’ємна частина нашого життя. Щоб робота була в радість і в задоволення, важливо вміти від неї відпочивати . Зняти напругу дозволить тривала прогулянка чи пробіжка на свіжому повітрі. За можливості, відвідайте театр або сходіть на кіносеанс. Чудовим завершенням робочого дня є зустріч з друзями у неформальній обстановці. Зрештою, знайдіть хобі!
Після роботи виділяйте час для себе і своїх думок. Підбивши підсумки дня, ви спокійно заснете, і наступний день розпочнеться точно позитивно!
Інтерв’ю підготувала і записала Мар’яна Марчило