Купуючи абонемент, ми віримо, що тренер зробить все за нас. Насправді, тренер лише курує процес, а успіх під час схуднення прямо пропорційно залежить від прикладених нами зусиль.
Як тренер впливає на схуднення клієнта? Чи може він лише завдяки коригуванню фізичного навантаження виправити помилки, які клієнт робить в раціоні?
Основне завдання тренера на “Програмі схуднення 8 тижнів” – це допомога в формуванні нових корисних звичок в її учасниць. Звичайно, тренер інформує, мотивує, заохочує, тренує та контролює дівчат на програмі, але основну роботу учасниці здійснюють самі. Лише дисципліна і непохитна щоденна робота над собою дозволяє отримати видимий результат схуднення. 80% успіху на програмі у клієнтів залежить від дотримання правил раціонального харчування і щоденного виправлення помилок в раціоні. Тому за допомогою лише посилених та важких тренувань досягнути успіху просто неможливо.
Чому потрібно виконувати додаткові тренування?
Додаткові тренування, які дівчата виконують вдома щодня, мають на меті прискорювати обмінні процеси в організмі. Тому їх систематичне виконання може покращити результати схуднення в декілька разів. Додаткові тренування – це, як правило, стретчінг, який дозволяє розслабитись після інтенсивних тренувань в клубі. Такі тренування чудово відновлююсь сили, покращують настрій і заспокоюють після важкого робочого дня. Кожне додаткове тренування в програмі є невипадковим, а підібране таким чином, що спрямоване на відновлення саме тої м’язевої групи, яка була активно задіяна на обов’язковому тренуванні в клубі.
Яка користь від ранкової зарядки?
На Програмі схуднення “8 тижнів” дівчата мають чудову можливість сформувати круту корисну звичку – виконувати ранкову зарядку щодня. Після сну організму людини треба не менше двох годин, аби остаточно прокинутись. Адже під час сну організм відпочиває: сповільнюється ритм дихання і биття серця, знижується тиск у судинах, кров по організму циркулює повільніше. Тому, якщо ви встали з ліжка і думаєте, що ви прокинулись – то це неправильно. Адже після пробудження в організмі продовжує відбуватись процес, що гальмує роботу органів. Організм має знижену працездатність, швидкість реакції та чутливість. Щоб пробудження організму зменшилось з двох годин до п’ятнадцяти хвилин, необхідно, всього-на-всього, зробити ранкову зарядку. Користь від зарядки очевидна: заряд бадьорості на цілий день, чудовий настрій, стійкість до стресів, прискорення метаболізму і, звичайно, схуднення. Про виконання зарядки учасниці програми звітують перед тренером і групою в спеціально створеному чаті щодня. І це чудово, оскільки шанс “прохалявити” зменшується
Що має входити до оптимального денного раціону?
Щоб бути здоровим та енергійним, важливо правильно і з розумом формувати свій денний раціон. Нестача мінералів, мікроелементів та вітамінів в раціоні одразу позначається на самопочутті і призводить до зниження працездатності людини, а з часом і до хвороби. Отож, з чого складається наш раціон і як зробити його оптимальним? В першу чергу, важливо звернути увагу на співвідношення білків, жирів та вуглеводів, оптимальним є наступне – 30/20/50 %. Білкова їжа в раціоні відіграє роль будівельного матеріалу і є основою формування м’язів, кісток і сполучної тканини. Тому риба, м’ясо, зернистий сир, білок яйця і бобові необхідні в раціоні щодня. Щодо вуглеводів, то варто надавати перевагу складним. А саме – цільнозерновим крупам, свіжим овочам. Лише складні вуглеводи забезпечують організм енергією на тривалий час і не сприяють набору жирової маси. Звичайно, за умови вчасного їх прийому. Жири є просто необхідними в раціоні, оскільки забезпечують правильний білково-вуглеводневий обмін. Рекомендую надавати перевагу живим рослинним оліям, проте в невеликій кількості (кунжутна, лляна, гарбузова, оливкова тощо). Калорійність денного раціону може значно коливатись і залежить від віку, статі, маси тіла і способу життя людини. Щоб бути в хорошій фізичній формі, рекомендую, в першу чергу, робити свій раціон різноманітним, цікавим, яскравим і максимально корисним.
Як процедури для тіла, наприклад, самомасаж, маски, контрастний душ, пов’язані із процесом схуднення?
Процес схуднення можна прискорювати не лише фізичними навантаженнями та раціональним харчуванням, але й спеціальними процедурами для тіла: самомасаж проблемних ділянок тіла, скраб і маски, контрастний душ, сауна. Головна дія цих процедур – посилення кровообігу та прискорення обмінних процесів в тканинах. І в результаті – схуднення. Зокрема, контрастний душ – це чудова процедура, що тонізує шкіру, знімає напругу з м’язів після активних тренувань, бадьорить, піднімає настрій і загартовує! Сауна допомагає вивести з організму зайву воду, ефективна у боротьбі з целюлітом, відновлює сили, допомагає долати стрес. Скраб і маски для тіла ефективно зволожують, оновлюють та живлять шкіру. Турбота про власне тіло за допомогою додаткових косметичних процедур має велике психологічне значення під час схуднення. Виконання процедур заспокоює і піднімає настрій, мотивує! Дівчата на програмі виробляють звичку постійно дбати про своє тіло і приділяти час собі. А отже в майбутньому їм буде простіше підтримувати себе в формі і чудово виглядати!
Інтерв’ю записала і підготувала Мар’яна Марчило