Що впливає на схуднення

Худнеш-худнеш, а стрілка ваги стоїть на одному місці. То в чому ж проблема – в тобі чи в приладі? :) Час розібратися!


персональний тренер фото
Чи правда, що в схудненні дуже важлива психологічна складова? Як наші емоції впливають на цей процес?
Націлившись на процес схуднення, важливо попіклуватись не лише про систему тренувань та продумати раціон харчування, а також необхідно серйозно себе замотивувати. Лише це буде запорукою досягнення найкращих результатів.
Під час схуднення наші емоції коливаються від глибокого розчарування до піднесеної радості. Тому стійка мотивація буде у пригоді, коли усі сили вичерпані і бажання рухатись вперед вже майже немає.
Як підтримувати мотивацію і триматись на позитиві під час схуднення?
Отож, в першу чергу, налаштовуємось на тому, що ми не просто худнемо, а оздоровлюємо своє тіло і покращуємо своє самопочуття! Ми не на дієті, а їмо корисну їжу в правильний час, щоб бути здоровими. Ми не тренуємось заради зменшення ваги, а виховуємо в собі силу волі і розвиваємо витривалість. Ми не п’ємо воду, щоб прискорити обмін речовин, а відновлюємо водний баланс в організмі для того, щоб чудово виглядати і прекрасно почуватись. Лише так кожна нова звичка стає частинного здорового способу життя на довгі роки.
Процес схуднення неможливий без підтримки водного балансу. Чому так корисно пити воду натще?
Вода – це основа життя і без води жоден процес в організмі не відбувається ефективно і повноцінно.
Вода регулює температуру тіла, очищає організм, доставляє живильні елементи до клітин, зволожує шкіру, робить гнучкими суглоби і допомагає відновлюватись м’язам, регулює травлення і сприяє підтримці нормальної ваги тіла.
А випита натще вода пробуджує травну систему і запускає обімінні процеси на цілий день.
Добова потреба у воді для кожної людини індивідуальна. Нам необхідно близько 30-40 мл рідини на кожен кілограм ваги тіла щодня. Наприклад, при вазі 60 кг варто вживати 1,8-2,4 л води, а при вазі 90 кг – 2,8- 3,6 л води.
Отже, скільки потрібно пити, щоб схуднути?
Вода необхідна для нормальної підтримки калієво-натрієвого балансу. Натрій сприяє затримці води в організмі, а калій – виводить воду. Поки калій, натрій і вода знаходиться в балансі, вага тримається в межах природної норми. Варто порушити рівновагу і настає водне виснаження, набряки та набір ваги.
Затримка рідини в організмі відбувається через недотримання правил раціонального харчування.
Отож, завжди тримайте під рукою пляшку чи чашку з рідиною, тоді звичка регулярно пити чисту воду сформується сама собою.
Якщо учасниця сумлінно виконує всі завдання, але вага не змінюється, чим це можна пояснити? Взагалі, важливіші зміни на вагах чи на сантиметровій стрічці?
Часто від учасниць програми схуднення чую таку фразу: “Я не худну, оскільки вага мого тіла не змінюється”.
Якщо учасниця програми сумлінно слідує усім правилам, то зміни відбуватись будуть!
І вага тут не основний показник.
Річ в тім, що структура жирової та м’язової тканини відрізняється. М’язова тканина щільна, і тому є достатньо важкою. Жирова тканина пориста і достатньо легка.
Тренуючись, ми втрачаємо жирові запаси, але водночас зміцнюємо та розвиваємо м’язеву масу. Тому зміна ваги може відбуватись повільно.
Коли ми худнемо, змінюються об’єми талії, стегон та ніг. Ми стаємо візуально стрункішими і підтягнутішими.
А тимчасова зупинка чи збільшення ваги тіла часто пов’язана з менструальним циклом, тому панікувати з цього приводу не варто.
Якщо все ж вага зупинилась на тривалий період часу, то, можливо, це пов’язано з затримкою води в організмі. Необхідно ще раз переглянути раціон і вжити заходів, спрямованих на виведення води з організму.

Анастасія Богданова фото
Чи залежить швидкість схуднення від типу фігури?
Процес схуднення в усіх жінок відбувається дуже індивідуально.
Кожна дівчина унікальна і її фігура є особливою. Комусь необхідно більше часу, зусиль та дисципліни для досягнення бажаного результату, комусь менше.
Проте, для усіх діє загальне правило – схуднення відбувається одночасно в усьому тілі, але нерівномірно. Схуднення в стегнах, в талії чи обємах ноги та руки відбувається по різному. Часто це залежить від типу фігури дівчини, але не завжди.
Проте, прискорити процес схуднення і усунути застійні явища в проблемних зонах можна за допомогою додаткових процедур для тіла (масаж, самомасаж, контрастний душ і маски для тіла, обгортання).
Що робити, коли вага повертається? І чому так буває?
Вага після схуднення може повертатись з декількох причин.
Найпростіша причина – це порушення головних правил раціонального харчування.
Якщо відновити вживання жирних продуктів та вуглеводів ввечері, як це було до схуднення, то ймовірним є повернення жирової маси.
Наступною можливою причиною є набір м’язевої маси, за умови достатньої кількості білку в раціоні. Раціональне харчування передбачає 1-1,5г білку на 1 кг маси тіла. Якщо збільшити споживання білку до 2г і поєднати це з активним силовим навантаженням, то це прискорить розвиток мязової тканини.
Також причиною збільшення маси тіла може бути затримка води в організмі, через збільшення кількості спожитої солі. Випиваючи достатню кількість чистої води для підтримки водного балансу, необхідно контролювати кількість солі в раціоні. Натрій затримує воду в організмі і сприяє набрякам. А це позначається на нашій вазі.
Щоб залишатись завжди в формі і не дозволити повернутись вазі назад, важливо розуміти та пам’ятати, що усі корисні звички, які ми формуємо на програмі схуднення, орієнтовані на довгі роки нашого життя, а не є тимчасовою умовою досягнення бажаного результату.

Інтерв’ю підготувала і записала Мар’яна Марчило

#8 тижнів
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше