Як позбутися депресії

Святковий настрій, святкова атмосфера, святкові вихідні… Будь-які свята мають здатність закінчуватися. А після них наступають будні, котрі повертають нас до реальності. Ідеальний час для настання депресії!

депресія фото

Депресія – це не лише стан емоційної пригніченості, окрім психологічного дискомфорту, з’являються неприємні фізичні відчуття, тобто швидка втомлюваність, відсутність апетиту тощо.

Підозрюєш депресію в себе? Звіряй симпотми:

  • Песимістичний настрій, невпевненість у собі, відчуття безпорадності, страху, стан глибокої печалі
  • Зниження працездатності, спад фізичних і моральних сил, байдужість до всього

Чому виникає депресія?
Кількість сонячного світла у приміщенні взимку майже в 300 разів менша, ніж у літній сонячний день. А саме сонячне проміння є основним джерелом вітаміну D, котрий впливає на нашу імунну систему. Тобто, в зимовий період організму важче боротися із зовнішніми подразниками. Цим і користується підступна депресія, нещадно нас атакуючи.

поганий настрій фото
Ахіллесова п’ята депресії
Якщо ти спостерігаєш за собою депресивний стан, то відразу вживай заходів. Ось перелік того, що зможе з легкістю повернути собі оптимістичний настрій:

  1. Знайди заняття, що відволіче тебе від сумних думок. Це може бути хобі, цікава робота чи банальне прибирання.
  2. Почни робити фізичні вправи. І навіть не думай шукати відмовок, адже ранкову зарядку можна виконувати навіть не встаючи з ліжка! Маю на увазі вправу «велосипед» або ж «ножиці». Така неенергозатратна зарядка забезпечить тобі покращення самопочуття, поліпшення кровообігу, насичить киснем мозок, додасть сил і енергії піднятись з ліжка і продовжити ранкове тренування.
  3. За сонячної погоди намагайся обов’язково влаштувати хоча б недовгу прогулянку на свіжому повітрі. І подбай, щоб вдома також було світло — заміни тьмяні лампочки на яскравіші.
  4. Не забувай про водні процедури! Окрім ванни із додаванням настоїв трав, знайди час на сауну. Тіло буде вдячне і мозок теж відпочине та розслабиться, а негативні думки і емоції зникнуть.
  5. І, звісно, зверни увагу на раціон!

щастя фото
Особливий інгредієнт
Організм в цілому також може відчувати голод і спрагу до нових і позитивних емоцій. Основне джерело радості—це гормон серотонін або так званий «гормон щастя». І його можна отримувати з їжею!

До «серотоніновмісних» продуктів належать:

Жирна риба. У її складі є кислоти Омега-3, що так необхідні для повноцінного функціонування організму, а також вітаміни D і B6, що зміцнюють імунітет.

Помаранчеві овочі і фрукти. Вони сприяють кращій роботі мозку. Особливо, банани, що містять унікальну речовину, яка додає відчуття ейфорії.

Додай спецій! Кардамон, кориця, мускатний горіх не лише зігрівають, а й додають бадьорості.

Їж більше бобових. У них містяться вітаміни групи В, які налагоджують роботу нервової системи, нормалізують сон.

#Поради
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше