Думаєш, як схуднути до літа? Склала список стоп-продуктів? Вибралась на вечірню пробіжку? Щогодини стаєш на вагу? Ох, вже це схуднення…
Чи насправді так легко можна позбутися жирової тканини? І чи варто будь-яким способом це робити? Насправді жирова тканина є найбільшим ендокринним органом в нашому організмі і він має важливу функцію — теплової та мехінічної ізоляції, а також запасу енергії.
Що таке лептин?
Гормон, який виробляють адипоцити, клітини жирової тканини, називається лептином. Він регулює енергетичний обмін і відповідає за почуття голоду і насичення. Якщо кілька днів підряд не вечеряти, то можна спалити деяку кількість жиру і знизити рівень лептину. Але це викличе непереборне бажання їсти — часто і все-на-купу :). Якщо ж ти їсиш регулярно, дотримуєшся раціону, то почуваєшся ситою і бажання перехопити щось на ходу зникає, натомість вмикаються механізми, спрямовані на збільшення енергозатрат.
Якщо ти обираєш замість правильного раціону дієту, то рано (в найбільш реальному випадку) чи пізно (в оптимістичному випадку), зірвешся. Спроби вписатися в рамки 800-1200 ккал на добу ще ніколи не увінчувались успіхом. Як правило, такі обмеження призводять до втрати корисних речовин організмом, погіршення обмінних процесів і протилежного ефекту — набору ваги. Детокс-дні і детокс-меню — дуже сумний сценарій для ефективного схуднення, бо якщо в першій половині дня втриматись ще вдасться, то до вечері ти вже точно зірвешся і не зможеш відмовити собі в апетитній соковитій котлеті, чим зведеш усю денну дієту нанаівець.
Чому вага повертається?
Наш організм дуже розумний, тому після кількох циклів схуднення і набору ваги наступає лептинорезистетнтість — мозок перестає реагувати на сигнали, котрі надсилає гормон. І вирішує все за тебе! Йому здається, що ти постійно голодуєш і тому він сповільнює метаболізм з метою запасти якомога більше корисних речовин «на потім».
Саме тому щоразу скинути зайву вагу за короткий час стає все важче. Організм адаптується до стресу, який ти викликаєш у нього дієтами, і ніяк на нього не реагує.
Запам’ятай, що найгіршими ворогами успішного схуднення є:
- Солодощі
- Вироби із пшеничного борошна
- Жирна і смажена їжа
- Будь-які дієти
- Недостатня кількість рідини
- Малоактивний спосіб життя
- Поганий режим сну
Худнути потрібно комплексно, а не лише вибравши із всіх взаємопов’язаних при схудненні елементів один, найзручніший, — обмеження в їжі. Чи можна схуднути до літа? Звісно! Залежить лише, коли почати цей процес. 😉