Негарна холка на шиї (ще кажуть «вдовиний горб», чи «бабин загривок») – доволі розповсюджене явище. Є твердження, що це наслідки менопаузи: мовляв, змінюється гормональний фон, тому у комірцевій зоні відкладається підшкірний жир.
Проте це не так, адже вада зустрічається у багатьох молодих жінок. І у хлопців також. Із зайвою вагою це теж мало пов’язано, бо такий наріст утворюється і в повних, і в струнких. То в чому ж причина і чи можна якось цьому зарадити?
Чому виникає холка на шиї
Спробуйте замислитись, як ви зазвичай сидите, за комп’ютером чи навіть за обіднім столом. Спина зігнута, плечі похилені, голова повзе вперед. А тепер врахуйте, що вона важить приблизно 3-5 кг. Кожний сантиметр висування вперед створює додаткове навантаження на м’які тканини, яким стає значно важче утримувати голову.
Тіло не вміє керувати нашими діями, зате чудово вміє пристосовуватись до нових умов. Якби воно вміло говорити, то промовляло б десь так: «Ого, щось занадто голова висунута вперед. Це небезпечно! Скерую-но я сюди більше кальцію та колагену, заліпимо усе як слід, щоб голова не впала, щоб м’язи, хрящі та кістки впоралися з новим навантаженням.»
В підсумку сполучна тканина (фасція) в основі шиї розростається, стає товщою та запливає жиром.
Отже, головна причина – сидяча робота. Та й загалом малорухомий спосіб життя. Ми маємо усвідомити, що холка формується саме через відсутність різноманітного руху в області шиї та верхнього грудного відділу хребта. Ми надто часто горбимося, але вкрай рідко розгинаємося в протилежну сторону і замало повертаємо тулуб.
Як позбутись горба на шиї
Якщо ми повернемо рух у «застиглі» сегменти хребта, обмінні процеси у цій зоні поступово відновляться, тканини стануть еластичніші, жир почне «танути».
Але є одне «але». Якщо кісткова тканина розрослася, вона вже нікуди не подінеться. Тому діяти треба не завтра, навіть не сьогодні, а просто зараз.
З чого почати?
- Слідкувати за поставою протягом дня. Якомога частіше змінювати позу. А також не забувати робити розгинальні рухи.
- Звільнити затиснені м’які тканини в області шиї, грудей, живота, передньої частини стегон і щодня виконувати вправи для покращення постави.
- Потурбуватися про ергономіку робочого місця. І перечитати пункт 1.
І найголовніше: не чекати миттєвого результату! Завжди треба пам’ятати, скільки років формувалася згорблена постава і оця клята «холка», та усвідомлювати, що на її знищення теж потрібен час. Поспішати немає сенсу. Важливо одне: почати діяти просто зараз, і поступово, крок за кроком рухатися до відновлення.