Розслабтеся за лічені секунди, де б ви не були! Як самомасаж впливає на наш організм? Коли краще робити самомасаж?
Серед метушні, типової для сучасного ритму життя, дуже мало часу залишається на відпочинок та відновлення сил. Що ж робити, коли перевтома стає хронічною, а від великих навантажень тіло стає немов кам’яним?
Насправді відповідь варто шукати не в медикаментах чи дорогих процедурах, а у можливостях власних рук, а саме – у самомасажі.
Масаж допомагає зняти напругу з м’язів і покращити циркуляцію крові. Деякі дослідження показують, що регулярний масаж може покращити імунітет, стимулюючи виробництво білих кров’яних клітин (лейкоцитів). Також масаж допомагає розслабитися, покращити розумову активність та підвищує продуктивність. Доведено, що один сеанс 15-хвилинного самомасажу на роботі знижує стрес та стимулює уважність та зосередженість. Тому масаж – це саме та розкіш, яку ви не можете дозволити собі змарнувати.
На щастя, ваш індивідуальний масажист завжди з вами, а саме – ваші руки. Багато людей вже практикують самомасаж, навіть цього не усвідомлюючи: погладжують лоб, коли болить голова, або ж масажують ноги після важкого дня. Це все прості та природні техніки самомасажу.
Не витрачайте гроші на дорогі сеанси масажу, беріть все в свої руки
Ось кілька способів швидко зменшити напруження м’язів та покращити самопочуття:
- Починайте свій ранок з самомасажу вушних точок. Ви можете це робити навіть лежачи в ліжку! Вушна раковина містить дуже багато надчутливих точок, які є проекціями наших внутрішніх органів, тому дуже важливо не обділяти увагою саме цю частину вашого тіла. Перед початком масажу добре розігрійте свої руки, щоб вони були теплими. Починайте масаж з мочки і круговими рухами розітріть усю поверхню вуха. Повторіть цю вправу тричі.
- Погладжуйте свій живіт після кожного прийому їжі. Більшість з нас робить це інстинктивно, особливо після переїдання. Покладіть одну або обидві долоні на м’язи пресу та погладьте живіт за годинниковою стрілкою. Саме у цьому напрямку рухається спожита їжа під час процесу перетравлення, тому такими круговими рухами ви покращуєте своє травлення.
- Масажуйте свої м’язи до і після тренувань. Самомасаж перед стретчінгом, кардіо або силовими вправами стимулюватиме потік крові до м’язів, а от масаж після фізичних навантажень сприятиме швидшому відновленню м’язової тканини. Перед тренуванням легенько постукайте по своєму тілу кулаками, щоб стимулювати притік крові. Після фізичних навантажень потріть свої м’язи долонями, рухаючись знизу вверх.
- Масажуйте свої руки кожного дня – щоразу як наносите крем. Почніть з нижньої частини своїх долонь, взявши пальці в замок і тручи низ долонь одна об одну круговими рухами. Все ще тримаючи пальці в замку, одним великим пальцем масажуйте ділянку під іншим великим пальцем, плавно рухаючись до середини долоні.
Щоразу, коли відчуваєте втому або ж хочете швидко відновити життєві сили, не зволікайте, практикуйте самомасаж. Ваше здоров’я у ваших руках!