Ми, жінки, одержимі своїм зовнішнім виглядом. Намагаємось гарно виглядати до сімейних свят, до випускного, до Дня народження, до Нового Року… Та до будь-якої події! Лише не просто заради свого здоров’я. Жоден кілограм не залишається непоміченим, жоден не залишається недоваженим. Та чи завжди, коли на вагах змінюється кілька цифр, потрібно панікувати і вішати замок на холодильник?
Є багато причин коливань ваги, надто у жінок. До них належать:
Прийом лікарських препаратів. Якщо регулярно вживати імуномодулятори чи антибіотики, то можна зіткнутись із зниженням функцій детоксикації, ферментопатією, сповільненням метаболізму, що неминуче впливають на вагу.
Надмірне вживання солоних продуктів. Надлишки солі затримують воду в нашому організмі.
Недостатня кількість рідини в організмі. Вода бере участь у процесах розщеплення жирів, виведення токсинів. Немає достатньої кількості води—ці процеси сповільнюються або взагалі зупиняються.
Стан стресу
Недосипання
Коливання менструального циклу
Якщо з основними причинами зміни ваги ми, здебільшого, ознайомлені: вже пам’ятаємо про те, що без води організм функціонує погано, без сну—ще гірше, а сіль і цукор—шкідливі у неконтрольованих кількостях, то вплив менструального циклу на вагу залишається загадковим.
Менструальний цикл є чимось природнім і звичним для кожної з нас, проте чомусь на ньому табу до обговорень. Саме через нерозуміння (або ж недостатнє розуміння) природніх процесів у нашому тілі, ми потрапляємо в пастку нав’язливої ідеї, що з нами щось не те. А насправді…
Чи впливає на вагу менструальний цикл?
Відповідь на це запитання ствердна і однозначна. Під час менструації вага збільшується.
Незалежно від того, намагаєшся ти завагітніти чи ні, твій організм готується до цього. У передменструальний період змінюється гормональний фон—підвищується рівень прогестерону і естрогену, які змушують організм накопичувати жирову масу. Також під час ПМС в організмі затримується вода, яка є причиною набряків.
Також частою жіночою передменструальною проблемою є так званий емоційний голод, коли хочеться з’їсти чогось солодкого чи солоного (у кожної з нас по-різному).
Як контролювати свою вагу в період менструації?
Насправді наш мозок і самоконтроль здатні на великі речі. Якщо тільки ми маємо достатньо сили волі.
Отож, секрет контролю ваги під час менструального циклу простий і криється він в розумному харчуванні.
Під час «цих днів» не варто вживати жирні продукти: ковбаси, свинину, жирні сири. Забудь про всілякі соуси і майонез. Їх не потрібно їсти ані під час критичних днів, ані в будь-який інший час, адже в складі цих продуктів є трансжири й інші шкідливі для нас складники. Про випічку і шоколад взагалі не варто нагадувати—їх неконтрольоване споживання згубить твою фігуру миттєво. Скороти вживання солі.
Що варто їсти, щоб стрілка ваги під час менструального циклу була контрольованою?
Готуй страви із нежирного м’яса—курятини, індика, кролика, телятини. Не забувай про крупи, багаті на вуглеводи. Також вживай невелику кількість горіхів: грецьких, мигдалю, фундука чи арахісу і різноманітних фруктів із невеликим вмістом цукру, наприклад, цитрусових. Також можна дозволити собі трішки меду.
Правильний і здоровий раціон у період ПМС дозволяє покращити самопочуття, уникнути болю, запаморочення і коливань тиску. Погане самопочуття, відповідно, вказує на те, що ти харчуєшся нераціонально, а твоє меню недосконале.
Тож, пізнавай себе, дбай про себе, будь здоровою і насолоджуйся цими приємними відчуттями!