Міофасціальний реліз: чому він такий популярний в світі

Міофасціальний реліз (МФР) практикується досить давно, ще із 60-х років минулого століття. Метод започаткували двоє американських лікарів – остеопат Роберт Ворд та фізіотерапевт Джон Ф. Барнс.

Власне сама назва описує його призначення:

  • mio в перекладі з грецької означає «м’яз»;
  • fascia – багатошарова сполучна тканина, що огортає усі м’язи, сухожилля, нерви, судини, кістки і органи нашого тіла та зв’язує їх в цілісну систему;
  • release – перекладається з англійської як «звільнення», «розслаблення».

Отже, міофасціальний реліз – це насамперед про зняття напруження у всьому тілі. Вважається, що метод набув популярності, відколи його використала Джанет Тревел, штатна фізіотерапевтка Білого дому. Їй вдалося позбавити від гострих болів у спині 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді.

З чим пов’язані больові синдроми

Чому взагалі виникає хронічний біль? Більшість сучасних людей ведуть малорухливий спосіб життя, а також потерпають від постійних стресів. Як відомо, в стресових ситуаціях тіло напружується. Через брак фізичної активності вивільнення практично не відбувається. Окремі м’язи поступово затискаються, зневоднюються та перестають працювати на повну силу, у певних місцях утворюються тригерні точки або так звані вузли. А оскільки усе взаємопов’язано, точка, наприклад, на шиї, може викликати біль у гомілці.

Що буде, якщо ми одразу почнемо робити вправи, тобто силоміць тягнути вузли? Вони розв’яжуться? Авжеж НІ! Отже, аби позбутись напруження у тілі, спочатку потрібно розплутати і розліпити усе, що склеїлося і лише потім переходити до вправ.

Як це працює

Головні інструменти міофасціального релізу – прокатки і самомасаж. За допомогою спеціальних аплікаторів ми ніби витискаємо з м’яких тканин шкідливу рідину, немов з губки, і повільно відпускаємо. Тканини набирають живильну вологу, затверділі місця, знову стають еластичними і гнучкими. Зажими поступово зникають, бо досягається ефект розслаблення.

Основна ідея полягає у покращенні ковзання між фасциальними шарами, окремими м’язами і внутрішніми органами. Адже ми «розклеюємо» і наповнюємо вологою те, що злиплося, для того, щоб усі м’язи могли повноцінно функціонувати.

Чи можна робити міофасціальний реліз самостійно

Навіть треба! Цю техніку можна засвоїти у фітнес-клубі, а згодом практикувати вдома, та й зрештою будь-де. Ми б сказали, що аплікатори, масажні роли і м’ячики – така сама природна необхідність, як йод і вата, як зубна щітка, паста і мило, без яких складно уявити своє життя. Адже завдяки простим прокаткам можна попередити хронічний біль і хронічні захворювання, знімаючи напруження ще на тому етапі, коли воно тільки виникло. Не варто терпіти, доки воно перетвориться на дегенеративні зміни в хрящовій тканині, які досить складно піддаються лікуванню.

#Тренування
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше