Навесні, та й влітку, звісно, дуже хочеться проводити якомога більше часу на свіжому повітрі. Для цього й існують тренування outdoor — взяв килимок, гантельки, розклав все це десь посеред парку і тренуйся із задоволенням. Але що робити, коли тренуватись на одному місці нудно, біг не подобається, йога — занадто повільна? Діставати велосипед!
Велотренування — це найкращий спосіб провести час навулиці в межах міста активно. Це і відпочинок, і заняття спортом, і лікувальна процедура водночас. Кращого й не вигадаєш!
То в чому ж користь катання на велосипеді?
- Катання на велосипеді покращує роботу серцево-судинної і нервової системи — коли ти крутиш педалі, серцевий м’яз починає інтенсивніше скорочуватись, тобто він тренується і стає витривалішим.
- Покращує роботу системи дихання — при їзді дихання стає більш активним, відбувається свого роду вентиляція легенів, кров збагачується киснем.
- Допомагає накачати м’язи ніг. Найкращий спосіб підтягнути м’язи стегон і ніг — катання на велосипеді. Також цей вид активності показаний при варикозній хворобі, адже при виконанні обертальних рухів ногами, кров швидше циркулює венами, а це позитивно впливає на варикозні вузли.
- А також сприяє тренуванню м’язів спини, живота, рук і плечей, які задіяні при їзді.
А ще, катаючись на велосипеді, можна схуднути!
Якщо ніколи до того ти не займалась велоспортом, то почати варто з покупки екіпірування: шолом, налокітники, наколінники, спеціальне взуття. Адже велоспорт — досить травматичний для початківців, особливо, якщо ти обереш собі складний маршрут.
Рекомендований час велотренування для початківця — близько півгодини. Щоб почати спалювати жир, потрібно щодня збільшувати тривалість на 5 хв, аж поки час тренування не досягне 1,5-2 год.
Для ефективного схуднення потрібно постійно контролювати пульс — оптимально, щоб він коливався в межах 120-150 ударів за хвилину. Їхати варто із швидкістю 15-20 км на годину.
Проста математика
Мабуть, прочитавши це, ти почала замислюватись, скільки ж калорій можна спалити за тренування. Усе залежить від швидкості їзди! Якщо твоя швидкість до 9 км/год, то вже після першої години ти втратиш близько 238 ккал, збільшивши швидкість до 15 км/год, спалити вдасться 411 ккал. При швідкій їзді, до 20 км/год, витрачається більше 695 ккал!
Тож насправді результативність тренування залежить лише від тебе.
Зрештою, якщо сівши на велосипед, ти вирішиш, що сьогодні не час худнути, то гарно проведений час, позитивні емоції і піднесений настрій тобі все одно гарантовано!
Не барися, сідай на двоколісного і прямуй до ідеального тіла! 😉