«Свят і вечірок без алкоголю не буває», – казали вони. А ти слухала і пила, бо хто ж хоче бути білою вороною? Або ж не пила і витримувала на собі здивовані колючі погляди і дотепи. Іноді алкоголь не доповнює застілля, а стає його приводом. Та чи добре це для нашого здоров’я?
Не п’єш – не товстієш
Ми постійно нагадуємо про водний баланс. Твоєму організмові потрібна рідина, багато рідини. Але не з градусом.
Мабуть, вже всі знають, що навіть кава і чай калорійні. А як щодо алкоголю?
Сенсаційне відкриття – алкоголь значно калорійніший від кави!
Отож, випивши наніч 100 мл вина, особливо якщо воно червоне й при тому солодке, ти отримуєш плюс 106 калорій, а якщо додати до них вечерю, скажімо, смажену картоплю із сардельками, то нескладно зрозуміти, чому стрілка ваги стрімко рухається вперед.
Наймеш калорійним серед алкогольних напоїв є світле пиво – всього 42 ккал на 100 мл, а найбільш калорійний –24% лікер, і це аж 345ккал.
In vino veritas
Вино, майже як і кава, напій культовий. І, ніде правди діти, смачний. Особливо, якщо якісний і натуральний. Зрештою, вживати вино – корисно. Червоне сухе вино позитивно впливає на діяльність серцево-судинної системи, нормалізує обмінні процеси, має тонізуючу і антистресову дію. Французькі вчені заявляють, що вино допомагає тримати м’язи в тонусі і сприяє швидшому спалюванню жиру.
Проте, незважаючи на всі корисні властивості цього напою, вино викликає залежність і може призвести до алкоголізму.
Крім того, воно насправді калорійне. Найменш калорійним є біле сухе вино: на 100 мл всього 73 калорії, а найкалорійнішим – червоне солодке.
Підвищуємо градус
А як щодо міцнішого алкоголю? Ним, звісно, не посмакуєш щодня, але часом випадає випити і такий. Запам’ятай: що вищий градус – то більше калорій.
Виходить, що кілька шотів дорівнюють за калорійністю щедро відрізаному шматкові торта, невеликому смаженому стейкові, порції картоплі-фрі тощо.
Алкоголь і дієта: тест на сумісність
Алкоголь калорійний – це факт. Фактом також є й те, що ці калорії «пусті», вони не приносять жодної користі організму, а крім того, вони швидкозасвоювані, отже, витратити їх не так просто. Позбутись почуття голоду при низькокалорійній дієті і так складно, а при вживанні алкоголю, й поготів. Після вживання алкоголю апетит лише зростає, при чому, «закусити» схочеться не відвареною броколі.
Є кілька правил, що врятують від похмілля, і вони стосуються правильного споживання алкогольних напоїв:
Не пийте натще.
Їжа уповільнює засвоєння алкоголю і дає більше енергії для приємного проводження часу.
Не забувайте про воду!
Навіть під час застілля варто уникати зневоднення організму.
Робіть перерви між тостами!
Пам’ятайте, що ви-жінка.
Алкоголь впливає на нас сильніше через те, що в жіночому організмі міститься менше води.
Зловживати і вживати розумно – це різні речі. Пам’ятайте про це у період новорічних свят. 😉