Як зняти стрес: 10 найкращих способів

Шалений ритм життя, гори дедлайнів, списки запланованих справ, які стають все довшими і довшими, а також незбалансоване харчування, хронічні недосипання —  все це робить наш організм дуже вразливим, в результаті чого стресостійкість суттєво знижується.

 

rimage-24

Що таке стрес? Це реакція нашого організму на зовнішні обставини, які ми сприймаємо як стресові. Тому те, наскільки ми стресуємо, залежить більше від нашої реакції, ніж від того, що відбувається з нами.
Як мінімізувати щоденні прояви стресу?
Є багато способів швидко зняти стрес, проте найкраще уникати його проявів. Постарайтеся якомога менше нервуватися. Візьміть до уваги, що в жодному випадку не варто знімати стрес алкоголем, це тільки зашкодить вашій нервовій системі, у результаті чого психічна втома стане ще сильнішою.

прояв стресу фото

Серед безлічі варіантів, ми обрали найкращі способи зняти стрес:

Послухайте музику. Якщо ви перебуваєте в стресовому стані, зробіть коротку перерву для того, щоб послухати музику, яка вас розслабляє. Прослуховування улюбленої музики має позитивний вплив на тіло та розум, може знижувати артеріальний тиск та рівень кортизолу — гормону, який виробляється при сильних стресах. Замість музики ви можете послухати звуки природи, наприклад, шум океану чи спів пташок.

Поговоріть з другом/подругою. Якщо у вас склалася якась непроста ситуація чи ви постійно перебуваєте в стані нервового напруження, поговоріть з кимось, кому ви довіряєте, про свої проблеми. Хороші стосунки з друзями та коханими важливі для здорового способу життя і це стає особливо очевидним, коли ви боретесь зі стресом.

Здорово харчуйтеся. Рівень стресу та здоровий раціон дуже пов’язані між собою. Іноді ми забуваємо добре харчуватися, натомість обираючи висококалорійні шоколадні батончики та вироби з борошна. А впоратись зі стресом допомагають такі продукти як авокадо, тунець, зелений чай, кольорові фрукти та овочі.

Смійтеся від душі. Під час сміху виділяється ендорфін, гормон щастя, який знижує рівні кортизолу та адреналіну.

Не пийте надто багато кави, а надайте перевагу чаю. Велика доза кофеїну може тимчасово підняти артеріальний тиск і вам буде здаватися, що ви почуваєтеся краще, проте кофеїн не допоможе вам зняти стрес. Замість кави та енергетичних напоїв пийте зелений та трав’яний чаї. Таким чином ви вживатимете менше кофеїну, а більше антиоксидантів, які заспокоюють нервову систему.

Медитуйте. Більшість вищезгаданих порад забезпечують миттєве полегшення, але зауважте, що регулярні духовні практики можуть виявитися ефективнішими в боротьбі зі стресом у довгостроковій перспективі. Спробуйте займатися тими видами фітнесу, які допомагають підтримувати в гармонії і тіло, і розум, наприклад, йогою чи пілатесом.

Займайтесь фітнесом. Вам не обов’язково мати дуже багато вільного часу, щоб знаходити можливість для фізичних навантажень. Короткі прогулянки під час обідньої перерви чи стретчінг після роботи допоможуть вам розслабитися під час стресових ситуацій. Якщо ви почнете регулярно займатися фітнесом, то відчуєте ефект відразу, адже під час фізичних навантажень виділяється гормон щастя ендорфін, який покращує настрій.

Не нехтуйте здоровим сном. Не секрет, що коли ми перебуваємо у стані стресу, то можемо страждати на безсоння. Але саме нестача сну часто буває ключовою причиною стресу. Це замкнуте коло призводить до нервового та фізичного виснаження організму. Зробіть все можливе, щоб спати 7-8 годин на добу: вимикайте телевізор та комп’ютер раніше, краще організовуйте свій час, випивайте перед сном чашку ромашкового чаю — все це допоможе вам краще виспатися. Здоровий сон — один з найефективніших способів боротьби зі стресом.

Дихайте глибоко. Порада “зробити глибокий вдих-видих” може звучати як кліше, проте вона є особливо актуальною, коли ми говоримо про стрес. Виконайте просту вправу: сядьте на крісло так, щоб ваші стопи повністю стояли на підлозі, а руки покладіть на коліна. Вдихніть та видихніть повільно та глибоко, сконцентрувавшись на легенях та відчуваючи, як вони розширюються у грудній клітці. В той час як поверхневе дихання спричиняє стрес, глибоке дихання насичує кров киснем, допомагає тілу розслабитись, а мозку сконцентруватися.

Більше посміхайтеся! Які б труднощі вас не спіткали, пам’ятайте, що все це лише тимчасове, а ваша щира посмішка неодмінно покращить настрій не лише вам, а й усім оточуючим!

 

#Поради
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше