Однією з хвороб, які можуть завадити людині вести активний спосіб життя, є варикоз.
Згідно з статистикою, до 80% жінок страждає на цю хворобу. Серед інших факторів, розвитку варикозного розширення вен сприяє зайва вага, адже вона створює тиск в черевній порожнині і посилює навантаження на ноги. Тому, як для позбавлення зайвих кілограмів, так і для профілактики варикозу, рекомендовано регулярно займатися спортом.
Фітнес та варикоз: що можна, а чого варто уникати
Якщо у вас варикозне розширення вен, то ви, напевно, задавали собі питання, чи безпечно вам займатися фітнесом, та які саме вправи вам підходять. Ми спробуємо дати відповіді на ці запитання та дати корисні поради щодо того, як вести здоровий та рухливий спосіб життя, не створюючи додаткового навантаження на ноги.
Хоча вчені ще не виявили точної причини виникнення варикозу, проте часто ця хвороба спровокована сидячою або стоячою роботою, спадковістю, вагітністю. Але навіть якщо ви знаходитесь у групі ризику, все ж є прості правила, дотримуючись яких ви зможете уникнути пришвидшення варикозного розширення вен.
Фізичні навантаження дуже добре впливають на роботу вен, проте при варикозі вид фітнесу потрібно підбирати досить ретельно, щоб не зашкодити своєму здоров’ю.
Ефективні фізичні вправи при варикозі:
- Багато ходіть пішки. Це найкраща вправа при варикозі, адже під час прогулянки циркуляція крові покращується, не створюючи при цьому додаткового навантаження на ноги. Поставте собі за ціль гуляти 30 хвилин кожного дня. Паркуйте свою машину подалі та частіше гуляйте з собакою — ваші вени вам за це подякують!
- Плавайте в басейні. При плаванні задіюється дуже багато груп м’язів і покращується циркуляція крові.
- Займайтеся йогою та пілатесом. Доведено, що саме ці види фітнесу найкраще підходять при варикозі, оскільки багато вправ виконується лежачи та навіть з піднятими ногами.
- Уникайте інтенсивної аеробіки, стрибків та присідань, а також силових тренувань із застосуванням великої ваги, адже це створить додаткове навантаження на ноги.
У випадку, якщо при помірних та регулярних заняттях спортом набряки не спадають навіть після відпочинку, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.