Що таке м’язова пам’ять

Чи можна виглядати добре, не тренуючись? Чи можна натренувати тіло раз і назавжди? Мені ці запитання ніколи не давали спокою. Бо лінь, як не крути, мені притаманна :) . Ти теж така? Тоді поділюся з тобою секретом.

тренування фото

Ось ти присвячуєш фітнес клубу весь свій вільний час, в результаті таки отримуєш омріяну фігуру: кубики, прокачані ноги, рельєфні біцепси, і з жахом розумієш — шляху назад нема. Щоб постійно так виглядати, потрібно регулярно відвідувати тренування. Але мало хто завідомо хоче провести все життя у залі. То нащо в такому випадку починати тренуватися, якщо якихось два тижні відпустки з серії «all inclusive» зведуть всі старання нанівець?

Постійні регулярні навантаження призводять до утворення в м’язових клітинах нових ядер. І навіть впродовж 3-ьох місяців відсутності тренувань ці додаткові ядра не руйнуються організмом. Це свідчить про те, що вони перебувають у «сплячому режимі». Таким чином, після відновлення тренувань, ці ядра активізуються і допомагають відновити втрачену м’язову масу. Цей процес зветься м’язовою пам’яттю.
Що ж таке м’язова пам’ять?
Трактувати це поняття буквально не варто, бо м’язи, звісно, не можуть нічого пам’ятати. Проте, така здатність є у мозку — він зберігає інформацію про кількість і якість м’язових скорочень. Умовно кажучи, коли якась фізична дія доходить до автоматизму і стає звичною та природною, це означає, що вона вже збережена в «м’язовій пам’яті».

Нейрофізіологічний компонент м’язової пам’яті досі не до кінця досліджений, але характерні зміни, що відбуваються із м’язовими клітинами свідчать, що майстерність виконувати ту чи іншу вправу втратити неможливо.

zanyatiya-v-trenazhernom-zale
Як розвинути м’язову пам’ять?
У шкільні роки ми регулярно вивчали поезії напам’ять, щоб розвивати здатність швидко запам’ятовувати інформацію. З м’язовою пам’яттю так само — щоб її розвинути, потрібно багато тренуватися. В результаті нерегулярних тренувань впродовж незначного часу м’язова пам’ять не запрацює.

Ще один важливий момент — вчити м’язи потрібно лише правильним вправам, адже «переписати» запам’ятоване коштуватиме неабияких зусиль. Тому якщо ти лише починаєш тренуватись, звертай увагу на техніку і якість виконання вправ, а не на кількість підходів.

На психологічному рівні розвинути м’язову пам’ять допоможе виконання цих двох порад:

Тренуйся із задоволенням, але не забувай, що розраховувати на м’язову пам’ять після тривалої перерви варто лише тоді, якщо твоєму організму є що згадувати!

#Тренування Ківі TV
icon

Оплата і доставка

товарів з нашого інтернет магазину

Детальніше
Postiyni-Kliyenti-icon

Хочеш дізнатись термін дії свого абонементу?

Зареєструйся та увійди в кабінет

Детальніше