Почуття голоду і як з ним боротися

З настанням осені ми значно більше часу проводимо у приміщеннях. І відсутність сонця, свіжого повітря компенсуємо шкідливою звичкою спорожнювати холодильник. Проте, є інші способи «зайняти себе» восени.

голод фото

 

Потреба в їжі належить до основних потреб людини. Для нормальної життєдіяльності людині необхідна енергія, яку вона отримує разом з їжею. Коли енергії не вистачає, наш організм подає характерний сигнал у вигляді почуття голоду.

Голод може виникати не тільки внаслідок тривалих фізичних, а й емоційних навантажень. А ще голод може мати і ряд інших причин, що пов’язані із психологічними аспектами. Саме такий несправжній, самонавіяний голод ми відчуваємо, коли нам банально нічим зайнятись.
Як боротися з почуттям голоду?
переїдання фото

Якщо почуття голоду з’являється занадто часто, переглянь детально свій режим харчування, адже для того, щоб почуватись ситим, потрібно їсти маленькими порціями 5-6 разів впродовж дня. Таким чином шлунок буде рівномірно наповнюватися.

Є багато причин появи відчуття голоду. Наприклад, регулярне вживання пряної, гострої і солоної їжі у великих кількостях. Це пов’язане з тим, що спеції і приправи лише посилюють апетит. Також апетит стимулює недосип, тому відпочивати треба не менше восьми годин на добу. Постійне відчуття голоду може виникати і в зв’язку із нестачею в організмі вітаміну В. Тому потрібно регулярно вживати продукти, що багаті цим вітаміном. Серед них – печінка, яйця, зелень.

Якщо ти не поснідала то, найімовірніше, почуття голоду не покидатиме тебе до кінця дня. Ситний, раціональний сніданок є однією із незамінних складових здорового правильного харчування.
Відчуття голоду не зникає після прийому їжі?
почуття голоду фото

Тоді потрібно навчитися методикам боротьби зі своїм хибним апетитом.

Перший спосіб – це напій, який має назву «гідромель». Приготувати такий напій досить просто: у склянці води розчинити 1 ч. л. меду й додати сік половини лимона. У результаті незначного підвищення глюкози в крові бажання їсти зменшується. До того ж, лимон має лужні властивості, що також позитивно позначається на апетиті. Пити цей напій слід за 30 хв до прийому їжі і через 1-1,5 години після нього.

Наступне правило, якого варто дотримуватися всім, хто хоче керувати своїм апетитом, – вживати їжу потрібно, не відволікаючись на щось інше. Річ у тім, що дуже важливо отримати задоволення від їжі на всіх рівнях: запах, вигляд, смак. Деякі люди вранці часто не можуть згадати, що вони їли на вечерю. Якщо всі ваші рецептори не задіяні й процес споживання їжі є машинальним чи поєднується з переглядом телевізора – то це вкрай неправильно, оскільки засвоєння їжі погіршується.

Контролювати почуття голоду допоможуть фізичні заняття. Коли ти займаєшся, то кровообіг в шлунку сповільнюється, натомість він пришвидшується у м’язах, саме тому їсти хочеться менше.

Якщо ж замість того, аби присвятити кілька хвилин тренуванню, ти досі шукаєш виправдання. Якщо тобі не вистачає часу на зарядку чи невеличке домашнє тренування, то намагайся ходити більше пішки. Недовга прогулянка сприятливо вплине на твоє самопочуття і обмін речовин.

#Харчування
8-week-jeans-icon

Програма схуднення "8 тижнів"

Запишись вже зараз!

Детальніше
franchaising

Франчайзинг

ХОЧЕШ ВІДКРИТИ СВІЙ ФІТНЕС КЛУБ?

Детальніше