Фітнес для вагітних. Переваги, види і протипоказання

Вагітність – це привід для великої радості та щастя, який має настати в житті кожної жінки. Та ніхто не приховує той факт, що під час вагітності жіноче тіло видозмінюється. Кожна жінка стурбована тим, як тримати себе у формі і при цьому не нашкодити малюкові. Якщо ви прекрасно себе почуваєте, вас нічого не турбує, то заняття фітнесом для вагітних підуть вам тільки на користь. У жінок, які під час вагітності займалися фізичними вправами, простіше та безболісніше проходять перейми та пологи.

фітнес для вагітних фото

Отже, ви вирішили займатися фітнесом для вагітних, з чого почати? Перш за все, потрібно проконсультуватися з лікарем, який вас спостерігає упродовж всієї вагітності. Наступний крок – це визначитися з видом занять, які ви будете відвідувати. Розглянемо популярні та ефективні програми, які включає фітнес для майбутніх мам.

Вид фітнесу Користь та переваги
Пілатес Пілатес – спрямований на зміцнення м’язів живота, спини і тазового дна, що є важливим для майбутньої мами. Хороша постава, сила і баланс тіла залежать саме від цих м’язів. Вони також підтримують спину і таз при збільшенні навантаження, адже ріст дитини посилює напругу м’язів живота і тазового дна.
Йога Йога полюбилась багатьом вагітним жінкам. Йога допомагає повністю розслабитися організму, привести до ладу думки і почуття. Варто пам’ятати, що не всі асани можна виконувати. Головне правило – не напружувати черевну стінку.
Аква – аеробіка Займаючись аква-аеробікою, ви впораєтесь з варикозним розширенням вен, яке відбувається під час вагітності, так само отримаєте ефект гідромасажу, який дуже корисний вашій шкірі. Аква-аеробіка є профілактикою целюліту, ризик травматизму практично відсутній.
Релаксація та дихальні вправи Ці вправи теж корисні. Вони безцінні під час пологів. Уміння дихати і розслабляти м’язи дасть змогу зберегти самоконтроль і життєву енергію. Практикуйте їх постійно, щоб під час переймів, ви змогли робити це автоматично. Релаксація допоможе в будь – який час , коли відчуєте напруженість і хвилювання.

Обирайте той фітнес для вагітних, вправи програми якого більшою мірою відповідають вашому темпераменту, тому що такі вправи повинні приносити задоволення і радість, щоб від них була користь.

спорт вагітність фото

Для занять фітнесом потрібний вільний та зручний одяг. Найкраще, якщо ви будете займатися систематично 2-3 рази на тиждень. Нормальний пульс для майбутніх мам під час занять повинен становити 120-130 ударів на хвилину. Через 5 хвилин після вимірювання пульсу, він повинен нормалізуватися і стати 60-80 ударів на хвилину.

Фітнес для вагітних різний по інтенсивності і характеру навантажень, залежно від триместру. Перші 12 тижнів вагітності лікарі вважають найнестабільнішими і найнебезпечнішими.

Тому початковий фітнес для вагітних (1 триместр) передбачає невеликі навантаження. Великі фізичні навантаження протипоказані в період всієї вагітності, але найбільше небажаними вони є у першому триместрі. Щоб не нашкодити прикріпленню заплідненої яйцеклітини до стінок матки, не можна виконувати вправи на прес. Тренуйте м’язи ніг, спини, рук та грудей. Приділяйте увагу дихальним вправам.

Подальший фітнес для вагітних (2 триместр) передбачає більші навантаження. Саме цей період є найбільш безпечним та сприятливим для тренувань. Ризик загрози зник, психологічний стан покращився завдяки усвідомленню свого стану. Вправи в другому триместрі спрямовані перш за все на тазове дно, вони допомагають уникнути такої неприємної проблеми, як нетримання сечі. Але не забувайте і про протипоказання! Зокрема, такі: виключаємо вправи, які виконуються на одній нозі; на спині, щоб матка не стискала нижню порожнисту  вену і не провокувала нестачу кисню в плоду.

На завершальному етапі виношування плоду фітнес для вагітних (3 триместр) знову спрощується, оскільки важко виконувати навіть нескладні фізичні вправи.  Наближаються роди, вага збільшується, але це не привід відмовлятися від навантажень. Основну увагу приділяють м’язам рук та ніг, слід уникати навантажень на поперек, робити вправи на розслаблення спини.

Домашній фітнес для вагітних часто включає фітбол. Вправи на м’ячі дуже ефективні та цікаві. Крім того, заняття на фітболі зручні та комфортні для майбутніх мам на всіх тижнях вагітності.

Не забувайте про дію релаксину! У міру розвитку вагітності в організмі утворюється все більше гормону, що призводить до релаксації (ослаблення) зв’язок і суглобів. Тому необхідно  дотримуватися особливої обережності при виконанні вправ на розтяжку, щоб не викликати перерозтягнення.

Безсумнівно, фітнес дуже корисний для вагітних. Займаючись, ви будете в хорошому та піднесеному настрої. Вправи допомагають залишитися у гарній формі і контролювати свою вагу. Заняття фітнесом сприяє зміцненню основних м’язів, які беруть участь під час пологів. Рух і помірні фізичні навантаження під час вагітності принесе здоров’я вам і вашому майбутньому малюку.

#Тренування Ківі TV
Клуби
Львів
Клуби
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Хочеш дізнатись термін дії свого абонементу?

Зареєструйся та увійди в кабінет

Детальніше
8-week-jeans-icon

Програма схуднення "8 тижнів"

Запишись вже зараз!

Детальніше