Що таке м’язова пам’ять

Чи можна виглядати добре, не тренуючись? Чи можна натренувати тіло раз і назавжди? Мені ці запитання ніколи не давали спокою. Бо лінь, як не крути, мені притаманна :) . Ти теж така? Тоді поділюся з тобою секретом.

тренування фото

Ось ти присвячуєш фітнес клубу весь свій вільний час, в результаті таки отримуєш омріяну фігуру: кубики, прокачані ноги, рельєфні біцепси, і з жахом розумієш — шляху назад нема. Щоб постійно так виглядати, потрібно регулярно відвідувати тренування. Але мало хто завідомо хоче провести все життя у залі. То нащо в такому випадку починати тренуватися, якщо якихось два тижні відпустки з серії «all inclusive» зведуть всі старання нанівець?

Постійні регулярні навантаження призводять до утворення в м’язових клітинах нових ядер. І навіть впродовж 3-ьох місяців відсутності тренувань ці додаткові ядра не руйнуються організмом. Це свідчить про те, що вони перебувають у «сплячому режимі». Таким чином, після відновлення тренувань, ці ядра активізуються і допомагають відновити втрачену м’язову масу. Цей процес зветься м’язовою пам’яттю.
Що ж таке м’язова пам’ять?
Трактувати це поняття буквально не варто, бо м’язи, звісно, не можуть нічого пам’ятати. Проте, така здатність є у мозку — він зберігає інформацію про кількість і якість м’язових скорочень. Умовно кажучи, коли якась фізична дія доходить до автоматизму і стає звичною та природною, це означає, що вона вже збережена в «м’язовій пам’яті».

Нейрофізіологічний компонент м’язової пам’яті досі не до кінця досліджений, але характерні зміни, що відбуваються із м’язовими клітинами свідчать, що майстерність виконувати ту чи іншу вправу втратити неможливо.

zanyatiya-v-trenazhernom-zale
Як розвинути м’язову пам’ять?
У шкільні роки ми регулярно вивчали поезії напам’ять, щоб розвивати здатність швидко запам’ятовувати інформацію. З м’язовою пам’яттю так само — щоб її розвинути, потрібно багато тренуватися. В результаті нерегулярних тренувань впродовж незначного часу м’язова пам’ять не запрацює.

Ще один важливий момент — вчити м’язи потрібно лише правильним вправам, адже «переписати» запам’ятоване коштуватиме неабияких зусиль. Тому якщо ти лише починаєш тренуватись, звертай увагу на техніку і якість виконання вправ, а не на кількість підходів.

На психологічному рівні розвинути м’язову пам’ять допоможе виконання цих двох порад:

  • Перед сном завжди уявляй себе в тій фізичній формі, до якої ти прагнеш. Деталізуй зображення, ретельно його вимальовуй.
  • Уяви, що в твоїх руках гаряча куля. А потім спробуй уявити, що ти проводиш нею по тілу: наприклад, від долоні до ліктя, від плеча до плеча тощо. Потім цю уявну кулю потрібно різко відпустити до сонячного сплетіння, в тазостегнову зону, по ногах. Вважають, що ця вправа допомагає спортсмену пропрацювати шляхи до нервових закінчень.

Тренуйся із задоволенням, але не забувай, що розраховувати на м’язову пам’ять після тривалої перерви варто лише тоді, якщо твоєму організму є що згадувати!

#Тренування
Клуби
Київ
Львів
Клуби
Київ
Львів
72765905_1192489664268329_2164369088585924608_n

Дивитись розклад

Детальніше